Krásné zítřky

Nakladatel:Ikar
Jazyk: česky
Pořadí vydání:1.
Počet stran:288
Typ, vazba:Kniha, pevná
Formát, hmotnost:135 × 207 mm, 356 g
Více podrobností
Klubová cena: 249 Kč
Běžná cena: 299 Kč
Ušetříte: 50 Kč
Kolik zaplatím za dopravu?
Doručíme do Vánoc 
Připraveno k expedici
Informace o dostupnosti

Zboží skladem předáváme dopravci do 1-2 pracovních dnů.

Doba přepravy dopravcem:
  • 1 den

Poslední změna: 14.12.2018 17:49

Anotace

Dokumentárně-beletristické zpracování přibližuje osudy chudých lidí v indických slumech, kde chybí základní vybavení, jako je voda nebo elektřina. Obyvatelé se potýkají s neskutečnou bídou, snaží se vymanit z rigidního indického kastovního systému a začít lepší život. K tomu jim pomáhá sběr a třídění odpadků z blízkého luxusního komplexu. Kniha obdržela řadu ocenění, práva byla prodaná do mnoha jazyků a autorka je nositelkou Pulitzerovy ceny.

Specifikace

Název: Krásné zítřky

Originální název: Behind the Beautiful Forevers. Life, Death and Hope in a Mumbai Undercity

Autor: Katherine Boo

Překladatel: Marcela Nejedlá

Titul je zařazen do žánrů:

ISBN: 978-80-249-2327-7

EAN: 9788024923277

Objednací kód: NA035767

Čtenářské recenze

Život, smrt a naděje v indickém slumu

24.1.2014

Není typičtějšího příkladu asijské země než právě Indie, která ještě donedávna byla pod nadvládou Velké Británie. Tento druhý nejlidnatější stát světa, ve kterém převládá hinduistické náboženství, se i přes globalizování světa potýká se silnou chudobou a stále nekončícím kastovním systémem. Oficiálně zrušen je, ale lidé ho berou stále na vědomí.

Odkazy

Krásné zítřky líčí, jak se dá přežít ve slumu

14.1.2014

V roce 2000 napsala novinářka Katherine Boo z listu The Washington Post sérii článků o zneužívání bytů vyčleněných pro mentálně postižené, kde žili lidé, kteří tam neměli co dělat. Odstartovala tak změnu celého systému a dostala za svoji práci Pulitzerovu cenu. Nepolevila, vrhla se na beletrii. A napsala knihu, která je podobně angažovaná, i když se odehrává tisíce kilometrů od Washingtonu. Jmenuje se Krásné zítřky, jejími hrdiny jsou lidé z indického slumu a Boo za ni obdržela několik prestižních literárních cen, o titulu The New York Times bestseller nemluvě. Krásné zítřky, jedna z deseti podstatných knih roku 2012, teď vychází i v češtině.

Hodnocení a komentáře

Silný příběh (Lucka , 20.1.2014) Odpovědět

příjemné čtení (****)
Tohle je opravdu silný příběh a přečíst by si ho měl každý, protože každý z nás si svého života vlastně naváží. Nevážíme si takových věcí, jako je čistá voda, elektřina - bereme to jako samozřejmost a přitom jinde to platí za luxus a vymoženost. No Krásné zítřky mě rozbrečely a donutily nad svým životem zapřemýšlet... měl by to udělat každý... Doporučuju každému...

Přidejte svůj komentář

E-mail nebude zveřejněn. Vyplňte v případě, že chcete být informování o reakcích na Váš komentář.

Ukázka z textu

Abdul a jeho sousedé obsadili půdu, která patřila indické správě letišť. Slum od vchodu do mezinárodního terminálu oddělovala jen hlavní třída lemovaná kokosovníky. Letištní klientele sloužilo pět extravagantních hotelů, které obkružovaly Annávádí: čtyři nazdobené mramorové megality a jeden elegantní Hyatt z modrého skla, z jehož horních pater vypadalo Annávádí a několik dalších nelegálních osad jako vesničky, které byly shozeny z letadel do mezer mezi elegantními moderními domy.
„Všechno kolem nás jsou růže,“ říkával Abdulův mladší bratr Mírčí. „A my jsme hovna mezi nimi.“


Žánry