Tituly autora Isaac Asimov

Sledovat autora

Isaac Asimov (* 2. ledna 1920 – † 6. dubna 1992)

byl americký biochemik a spisovatel vědeckých, vědecko-populárních a sci-fi knih.
Autor se narodil do židovské rodiny, která v roce 1923 odešla do Spojených států, kde se natrvalo usadila. Po absolvování střední školy nastoupil na Kolumbijskou univerzitu, kde také odpromoval.
V době druhé světové války sloužil jako civilista na námořní základně ve Filadelfii. Při armádní prohlídce však nebyl kvůli krátkozrakosti odveden, přesto o rok později v roce 1945 vstoupil do armádních řad. V armádě začal psát povídku Důkaz.
Po válce 1948 dokončil studia, stal se doktorem biochemie, a začal pracovat jako biochemický učitel na Bostonské univerzitě.
V roce 1958 se stává spisovatelem na plný úvazek.
Za svůj život se autor dvakrát oženil, a z prvního manželství měl dvě děti.
Isaac Asimov se proslavil především svými sci-fi a populárně-vědeckými knihami. Psal také detektivky, fantasy a mnoho non-fantasy knih. Editorsky upravil nebo napsal kolem 500 knih.
Svými díly se zařadil mezi „velkou trojku“ autorů sci-fi společně s Robertem A. Heinleinem a Arthurem C. Clarkem, a stal se tvůrcem „zákonů robotiky“ .
Spisovatel napsal série: Galaktická Říše, Hugo Story, Lucky Starr, Nadace, Robouniversum Isaaca Asimova, Romány o robotech, a velké množství povídkových sbírek: Já, robot, Sny robotů, Azazel, Vize robotů, Nesmrtelný bard, Robohistorie atd.

Zobrazuji položky: 1 až 9 z 9
Zobrazit po: 5 | 10 | 20 | 40 | 80