Prosíme o trpělivost, z důvodu stěhování skladu nejsou některé novinky z katalogu zatím dostupné. Budou k dispozici během několika dní.

Knižní web

Tituly autora Miler Zdeněk, Žáček Jiří

Sledovat autora

Zdeněk Miler (* 21. 2. 1921 - † 30. 11. 2011)

Český režisér a výtvarník animovaných filmů pro děti.
Narodil se v Kladně, vystudoval Státní grafickou školu v Praze a následně VŠUP.
Svoji uměleckou činnost začal ve zlínských atelierech, a od roku 1945 pod vedením Jiřího Trnky pracoval v Barrandovském studiu Bratři v triku, kterému vytvořil i logo.
Zdeněk Miler se v naší republice a v zahraničí proslavil především seriálem o Krtečkovi, který má v současné době přibližně 50 dílů. Mezi další oblíbené animované postavičky patří Cvrček a příběhy o Štěňátku.
Svoji výtvarnou činnost rozšířil o ilustrace dětských knížek.
Zdeněk Miler je v roce 1956 držitelem ocenění Benátského lva na filmovém festivalu pro děti, získal cenu festivalu Montevideo a 28. října 2006 obdržel Medaili Za zásluhy I. stupně.
Jiří Žáček(* 6. 11. 1945, Chomutov)

Český básník, překladatel, scénárista, fejetonista, tvůrce dětské poezie, pohádek a učebnic.
Absolvoval Střední průmyslovou školu stavební a stavební fakultu ČVUT. Po dostudování se živil jako vodohospodářský inženýr. V letech 1974 – 1991 působil v nakladatelství Československý spisovatel jako redaktor poezie, dále v nakladatelství Carmen a časopise Vlasta.
Je to jeden z našich nejoblíbenějších a nejvýraznějších literárních autorů, jehož neodmyslitelnou součástí je tužka a zápisník, do kterého si zapisuje myšlenky a nápady.
Jiří Žáček napsal přes 30 sbírek básní nejen pro děti, veršované hádanky s krtečkem a ilustracemi Zdeňka Milera, je také autorem učebnic – Slabikář, Moje první čítanka a Malý čtenář. Mezi nejznámější sbírky patří: Aprílová škola, Žáčkova škola pro žáčky atd.
Získal ocenění Zasloužilý umělec a v roce 2011 v Bratislavě Cenu Jána Smreka.
Po těžké nemoci opět píše, a to především pro děti.Zdeněk Miler a Jiří Žáček

Oba autoři spolupracovali na knihách a leporelech O krtečkovi. Zdeněk Miler ilustroval příběhy nádhernými obrázky, které těší děti již mnoho let, a Jiří Žáček je doprovodil půvabnými básničkami a říkankami. Jsou to stále nejoblíbenější dětské obrázkové knihy.

Zobrazuji položky: 1 až 12 z 12
Zobrazit po: 5 | 10 | 20 | 40 | 80