Knižní web

Tituly autora Tess Gerritsenová

Sledovat autora

Tess Gerritsenová (*12. června 1953, USA)

Dcera čínských emigrantů, narozená roku 1953 v americkém San Diegu, se na literárním výsluní drží už řadu let. V roce 1996 vešla ve známost svým prvním thrillerem z lékařského prostředí, nazvaným Harvest a od té doby jsou její knihy hodně vysoce ceněny. Hrdinky jejích knih, Mauru Isles a Jane Rizzoli, zná doslova celý svět nejen díky literárním dílům, ale též seriálu (Rizzoli & Isles), jenž byl natočen podle knižních předloh.

Tess Gerritsen má na svém kontě už víc jak 20 detektivek. Její vytříbený styl vyniká smyslem pro patologii a celkově kriminalistické a lékařské vědy.

Poté, co vystudovala Stanfordskou univerzitu, začala studium zdravotnické školy na kalifornské univerzitě v San Franciscu, kde získala lékařský diplom. Od povolání lékařky jí tak trochu odvedly mateřské povinnosti, nicméně právě tehdy začala psát.

Její první román s názvem Call after midnight (Volej po půlnoci) byl vydán roku 1987 a v relativně krátké době nato následovalo dalších 8 knih. Její první thriller z lékařského prostředí, Harvest, se dočkal vydání roku 1996 a od té doby téměř pravidelně každý rok Tess Gerritsen obohacovala americkou literární scénu jedním thrillerem. V celém světě se prodalo víc jak 20 milionů jejích knih, které byly přeloženy do 33 jazyků.

Nejen v USA, ale i jinde ve světě se její knihy umísťovaly mezi TOP 5 bestsellery. Stala se vítězkou Nero Wolfe Award a Rita Award.


"Strach nahánějící a brilantní" - tak její romány nazvali literární kritici z celého světa. "Je královnou lékařské fikce", vyjádřil se o ní vydavatel Weekly.

V současné době se Tess Gerritsen už své původní profesi nevěnuje. Její kariérou je psaní a žije ve státě Maine.

Zobrazuji položky: 1 až 8 z 8
Zobrazit po: 5 | 10 | 20 | 40 | 80