Tituly autora Vladimír Socha

Vladimír Socha (* 1. ledna 1982, Hradec Králové)

Český publicista, pedagog a paleontolog, autor populárně naučné literatury a popularizátor paleontologie i přírodních věd jako takových

Po absolvování přírodovědného gymnázia vystudoval Univerzitu Hradec Králové (2008), v současnosti působí zejména jako lektor a pedagog. Pravidelně přednáší v různých vzdělávacích institucích, přispívá články do populárně-naučných periodik (například tituly Příroda, 100+1 ZZ, Živá historie ad.) a vystupuje v pořadech Českého rozhlasu.

V roce 2009 se účastnil vykopávek pozdně-křídových dinosaurů v souvrství Hell Creek pod vedením Museum of the Rockies v americké Montaně.

Publikoval zatím sedm knižních titulů a několik brožurek o dinosaurech a pravěku pro děti. Knihy také překládá – zejména anglicky psané tituly s historickým a přírodovědným zaměřením. Jeho hlavními zájmy jsou paleontologie obratlovců, dějiny přírodních věd, astronomie a historie obecně.

Na svém blogu dlouhodobě informuje o novinkách z oboru paleontologie, je v tomto ohledu jedním z nemnoha, který do nastalého komerčního chaosu Dinománie vkládá podstatné: fakta a aktuální vědecké poznatky. Jeho DinosaurusBlog byl v roce 2017 nominován na Magnesii Literu.

Zobrazuji položky: 1 až 10 z 10
Zobrazit po: 5 | 10 | 20 | 40 | 80

Žánry