Knihy nakladatelské značky ProSpolužáky.cz

Dva roky před maturitou Marek Liška dostal nápad sepsat vlastní učebnice matematiky. První zápisky se zrodily v hodině matematiky na Gymnáziu J. K. Tyla v Hradci Králové.
V prosinci 2016 založil s kamarády vlastní nakladatelství ProSpolužáky.cz, které má v plánu se po matematice věnovat fyzice, chemii a dalším předmětům.
Nově pojaté učebnice se snaží zlepšit vztah studentů k matematice, aby se jí nebáli a neměli ji za nejhorší předmět ve škole. Učebnice a pracovní sešity napsali studentským jazykem, vzorové příklady vysvětlují krok za krokem, a všechno je doplněno přehlednou grafikou. Studentský jazyk
Vše píší středoškolští a vysokoškolští studenti. Používají srozumitelná slova a text je psán formou tykání.

Řešení příkladů krok za krokem
Všechny příklady jsou řešené krok za krokem a s podrobným komentářem. S těmito učebnicemi se v postupu řešení jen tak neztratíte.

Pří
Každá kapitola obsahuje vysvětlení, na co mu daná látka bude v životě, i mnoho příkladů a slovních úloh ze situací, které autoři sami zažili.

Příprava na státní maturitu
Státní maturita trápí mnoho studentů. Proto najdete v pracovních sešitech maturitní typ příkladů, aby se už nestávalo, že čtvrtina studentů u zkoušky dospělosti z matematiky propadne.

Přehledná grafika
Veškerý obsah je zabalen do přehledné grafiky. Z dobře strukturovaných materiálů se studentům učí lépe.

Pracovní sešit se spoustou příkladů
Ke každé učebnici je i pracovní sešit. Student tak může procvičit naučenou látku z učebnic a otestovat si, zda umí vše, co by měl znát. Příklady mají různou obtížnost.

Řešené příklady z procvičení na webu
Všechny příklady z procvičení z učebnic nejdete vyřešené krok za krokem na webové stránky vydavatele. Už se nebude stávat, aby někdo měl svůj výsledek odlišný od toho správného a nevěděl, kde konkrétně udělal chybu.

www.matikaprospoluzaky.cz

přečtěte si: Nástupce Hejného? Student napsal učebnice matematiky

Matika pro spolužáky ve Studiu 6 na České televizi:

Zobrazuji položky: 1 až 33 z 33
Zobrazit po: 5 | 10 | 20 | 40 | 80

Žánry