Byla jsem tu

Průměr: 4.0588235294117645
(17x)
Nakladatel: YOLI (EUROMEDIA GROUP, a.s.)
Jazyk: česky
Pořadí vydání:1.
Počet stran:272
Typ, vazba:Kniha, paperback
Formát, hmotnost:125 × 200 mm, 272 g
Více podrobností
Běžná cena: 249 Kč

Není skladem 
Bližší informace o dostupnosti nejsou k dispozici.
Informace o dostupnosti

Zboží bohužel momentálně není skladem. Pokud chcete být emailem informováni o jeho naskladnění, klikněte na tlačítko "Sledovat titul" a zadejte svou emailovou adresu.

Poslední změna: 18.05.2024 19:39

Anotace

Cody a Meg spolu vyrůstaly téměř jako sestry. Byly nejlepší kamarádky, věděly o sobě všechno… nebo si to Cody alespoň myslela. Megan je totiž mrtvá. Spáchala sebevraždu. Zdrcené Cody zůstane jen hluboký smutek a plno nezodpovězených otázek, protože nemá nejmenší ponětí, co se muselo dít, aby to Meg donutilo k tak tragickému, definitivnímu činu. A co víc – jak je možné, že ona sama neměla nejmenší tušení, co kamarádka prožívá? Pouští se tedy do složitého rozplétání motivů, které Meg k sebevraždě přiměly. Postupně vycházejí najevo nové skutečnosti, s nimi se však vynořují i další otázky. Kdyby Meg věděla, jak její sebevražda zasáhne rodinu, spáchala by ji? A může vůbec člověk v tak bolestném stavu, kdy mu možnost, že si vezme život, připadá jako jediné řešení, pochopit následky svého činu?

Specifikace

Název: Byla jsem tu

Originální název: I Was Here

Autor: Gayle Formanová

Překladatel: Květa Palowská

Titul je zařazen do žánrů:

ISBN: 978-80-7549-062-9

EAN: 9788075490629

Objednací kód: -

Hodnocení a komentáře

Pěkná knížka (Hanka , 13.9.2016) Odpovědět

vřele doporučuji (*****)
Knihu jsem měla za den přečtenou, moc pěkná knížka.

Pecka (Míša , 12.9.2016) Odpovědět

Přečteno a je to nejlepší kniha, co kdy Gayle napsala.

Přidejte svůj komentář

E-mail nebude zveřejněn. Vyplňte v případě, že chcete být informování o reakcích na Váš komentář.

Ukázka z textu

Den po Megině smrti jsem dostala tenhle dopis:

S lítostí vám oznamuji, že jsem si musela vzít život. K tomuto rozhodnutí jsem dospěla po delší době a byla to pouze moje volba. Vím, že vám tím způso¬bím bolest, a za to se omlouvám, ale pochopte prosím, že jsem musela ukončit vlastní trápení. S vámi to nemá nic společného, jde jen o mě. Není to vaše vina.
Meg

Kopie dopisu rozeslala mailem rodičům, mně a policejnímu komisařství v Tacomě spolu s dalším oznámením, jež sdělovalo, ve kterém motelu se nachází, ve kterém pokoji, jaký jed spolykala a že by s jejím tělem mělo být nakládáno opatrně. Na polštáři v motelu ležel další vzkaz – zpráva pokojské, ať se nedotýká jejího těla a zavolá policii – a k tomu padesátidolarové spropitné.
E-mailům nastavila časované odeslání, aby v době, kdy je dostaneme, byla už dávno po smrti.
Tohle všechno jsem se samozřejmě dozvěděla až později. Když jsem poprvé četla její e-mail na počítači v naší městské knihovně, napadlo mě prostě, že je to určitě fór. Nebo nějaká falešná zpráva. Zavolala jsem Meg, a když nebrala telefon, vy¬ťukala jsem číslo jejích rodičů.
„Přišel vám Megin e-mail?“ zeptala jsem se.
„Jaký e-mail?“