Tituly autora Gene Brewer

Sledovat autora

Gene Brewer (*1937 v Muncie, Indiana)

Gene vystudoval chemii na DePauw University a biochemii na University of Wisconsin-Madison, kde se seznámil se svou manželkou Karen. Poté co se na několika odborných pracovištích věnoval výzkumu replikace DNA a buněčného dělení, rozhodl se pro spisovatelské povolání.
Svůj první román - inspirovaný knihou Olivera Sackse Muž, který si pletl svou ženu s kloboukem, v níž tento věhlasný americký neurolog britského původu popisuje své nejzajímavější psychiatrické případy - začal psát už v roce 1989, pod titulem K-PAX však vyšel až o šest let později.
Za dalších šest let se příběh dočkal jak filmové verze - česky pod titulem Svět podle Prota (přesvědčivé výkony v ní podala zejména herecká dvojice Kevin Spacey a Jeff Bridges v hlavních rolích), tak pokračování v podobě románu Na světelném paprsku. Trilogii o protovi, nevšedním bláznu uprostřed bláznivého světa, završily Protovy světy, vydané ve Velké Británii v roce 2002; po nich následovala kniha vyprávění o tom, jak trilogie vznikla, tištěná podoba scénáře k filmu a titul K-PAX IV: Nový návštěvník ze souhvězdí Lyry. Gene Brewer, rovněž mj. autor knih pro mládež, pobývá se svou ženou a dalmatinkou Kytkou střídavě ve Vermontu a v New York City.

Nejsou k dispozici žádné tituly tohoto autora odpovídající zadaným kritériím.