Vyhrajte dovolenou snů od Invia a 1000 bestsellerů!

„Happy endy neumím,“ přiznává autorka Dívky ve vlaku

Britská spisovatelka Paula Hawkins (44) právě prožívá rušné dny. Její druhá kniha Do vody se nedávno dostala na pulty knihkupectví a většinu času proto tráví rozhovory s novináři a na autogramiádách. „Neměla bych si stěžovat, protože po tomhle každý spisovatel touží, ale pro introverta jako jsem já je to opravdu vyčerpávající,“ prozradila.

Vlastně je to trochu ironické, protože než se Dívka ve vlaku stala světovým bestsellerem, živila se Paula Hawkins jako novinářka. „Spoustu let jsem zpovídala ostatní, teprve teď si uvědomuju, jaké to je být zpovídaná,“ směje se nenápadná brunetka. Po práci v redakci se jí někdy stýská, ale nestěžuje si.

Když psala Dívku ve vlaku, byla bez práce a musela si půjčit peníze od svého otce, aby vůbec měla na jídlo a na nájem. „Už nejsem na mizině, koupila jsem si hezký byt, ale to je asi tak jediná velká změna. Víc cestuju, ale jinak necítím, že by se můj život nějak výrazně změnil. Pořád se přátelím se stejnými lidmi,“ říká.

Ve svém novém thrilleru Do vody chtěla navodit atmosféru malého městečka, kde se všichni znají. „Příběh jsem zasadila do Northumberlandu, částečně i proto, že tam probíhaly nejdivočejší čarodějnické procesy v celé Anglii,“ vypráví Paula Hawkins.

Před vydáním knihy měla žaludek na vodě, ale první recenze Do vody nadšeně chválí jako „jeden z nejoriginálnějších thrillerů roku“.

Sama autorka přitom přiznává, že psaní pro ni bylo mnohem těžší. „Musela jsem skloubit veřejné akce a rozhovory k Dívce ve vlaku s psaním, ale zároveň jsem už byla ambicióznější, chtěla jsem napsat knihu s více postavami a více tajemstvími,“ naznačuje, jakým směrem se v knize Do vody ubírala.

„Hlavně nečekejte happy end. Šťastné konce neumím…“ dodává Paula Hawkins na závěr s tajemným mrknutím.

Detail titulu Do vody
Vaše cena: 299 Kč Koupit

Přidat komentář


V odpovědi prosím používejte pouze číslice

Ještě nikdo nereagoval, buďte první.

Související titul

Detail titulu Do vody

Do vody

Paula Hawkins

379 Kč

Koupit titul Do vody 299 Kč

Nebaví vás číst anotace?  Pusťte si book trailer!

Sociální sítě

Twitter Instagram