Je jí třináct a miluje thrillery. 5 knižních tipů malé knihomolky

„Za měsíc přečtu asi tak pět knížek.“ Největším snem brýlaté knihomolky Sáry Kokešové bylo navštívit knižní nakladatelství. My jsme se rozhodli její přání splnit a vzali jsme ji na exkurzi do redakce Knižního klubu, aby viděla, jak vlastně kniha vzniká. Třináctiletá sedmačka nám na oplátku dala 5 tipů na knihy, které ji v poslední době nejvíc nadchly.

Většina jejích spolužáků knihy příliš nečte, ale třináctiletá Sára by si bez nich život nedokázala představit. „Už od jedenácti let čtu knihy pro dospělé, rodiče mi naštěstí nechávají volný výběr,“ říká dychtivá fanynka Agathy Christie, která před spaním četla Dívku ve vlaku a ani z toho neměla noční můry. „Kolikrát se v knihkupectví nemůžu rozhodnout mezi dvěma knihami, to pak táta už většinou nevydrží a koupí mi obě!“ směje se.

Dřív se jí nejvíc líbily historické romány, ale v poslední době u ní vedou thrillery. „Teď se zrovna chystám na Manžele odvedle, už se nemůžu dočkat,“ prozradila malá Sára, která by se jednou chtěla stát překladatelkou nebo knižní redaktorkou.

 

Tady je 5 knih, které přečetla a které doporučuje:

 

Detail titulu Poslední
Koupit 239 Kč

POSLEDNÍ

„Tahle kniha má originální námět a fascinující konec. Trochu mi to připomnělo Geim od Anderse de la Motte.“

 

Detail titulu Dívka ve vlaku
Koupit 299 Kč

DÍVKA VE VLAKU

„V jednu chvíli moje nejoblíbenější knížka vůbec. Podle anotace jsem vůbec nevěděla, co čekat, ale střídání úhlů pohledu a šokující konec mě dostaly. Tohle se mi fakt hodně líbilo.“

 

DESET MALÝCH ČERNOUŠKŮ

„Skvělý nápad a hoooodně překvapivý konec. Já moc nemusím knihy s happy endem a tahle kniha má skvělý konec. Dostalo mě, že je celý příběh vystavěný podle té říkanky. Mimochodem, ta nová obálka je opravdu krásná!“

 

Detail titulu Sedmilhářky
Koupit 299 Kč

SEDMILHÁŘKY

„Sedmilhářky tady určitě nesmí chybět. Líbilo se mi, že tady je hodně nevysvětlených a záhadných dílků, které postupně začínají dávat smysl a na konci do sebe zapadnou. Moc jsem si oblíbila postavu Jane, té jsem fandila.“

 

NEŽ JSEM TĚ POZNALA

„Ať to nejsou jenom samé thrillery, musím doporučit i jednu love story, i když trochu netradiční. Nechci nic prozrazovat, ale konec byl dokonalý. Navíc hlavní hrdinka Lou mi byla moc sympatická. Viděla jsem i film, povedl se stejně jako kniha.“

 

Jaké knihy jste ve 13 letech četli vy? Napište nám do komentářů!

Přidat komentář


V odpovědi prosím používejte pouze číslice

Komentáře

(21. dubna 2017 v 13:54)
V té době jsem hltala foglarovky, mayovky a verneovky. Thrillery mě chytly až později a svým dětem bych je v takovém věku spíš nedoporučila :-)
(20. dubna 2017 v 19:13)
Slečna je obdivuhodná :) Já jsem ve třinácti četla spíš časopisy, hlavně 21. století, Epocha, History revue a pak ještě Enigmu. Rok předtím se mi do ruky dostalo pár románků od Lanczové, ale jinak jsem prakticky začala číst až s nástupem na střední.
(20. dubna 2017 v 18:43)
Já jsem ve třinácti- což bylo celkem nedávno- četla Selekci a takové hodně holčičí knihy. Moc se mi také líbila kniha Tři maminky a tatínek, nebo Tři tatínci a maminka, kterou jsem četla už v desíti letech, ale čtu ji opakovaně.
(20. dubna 2017 v 17:32)
Já ve třinácti letech narazila u dědy na Čachtickou paní. Tak mě dostala. Úplně mě fascinovala. Dodnes si pamatuji jak jsem se u toho čtení bála a přesto jsem byla zvědavá jak to dopadne. Od dětství ráda čtu, jsem knihomol.
Nebaví vás číst anotace?  Pusťte si book trailer!

Sociální sítě