Sedmilhářky jsou Hra o trůny ze základky, seriál se povedl!

Herecký koncert Reese Witherspoon, nádherné záběry oceánu, překvapivé zvraty i špetka humoru. To jsou naše první dojmy ze seriálu Sedmilhářky, který stanice HBO natočila podle bestselleru Liane Moriarty.

Kdo četl výbornou knihu Liane Moriarty, tuší, co ho v seriálu čeká. Poklidný život na bohatém předměstí se změní v bojovou zónu zuřivých matek poté, co je syn mladé samoživitelky Jane obviněn z toho, že škrtil dceru kariéristky Renaty. Do sporu se vloží dobrosrdečná, ale přehnaně aktivní Madeleine a zatáhne do něj i křehkou, éterickou Celeste.

Jane, Madeleine i Celeste si kromě toho musí řešit soukromá rodinná dramata.

Jako Jane uvidíme Shailene Woodley (Hvězdy nám nepřály, Divergence), která kvůli roli neváhala přibrat několik kilo, aby zoufalou matku samoživitelku zahrála co nejpřesvědčivěji. Reese Witherspoon se chopila role svérázné Madeleine, která neváhá zastavit dopravu před školou kvůli tomu, aby mohla přítelkyni svého exmanžela vykázat do patřičných mezí. A Nicole Kidman se v seriálu stává Celeste, často zamyšlenou matku dvojčat, která skrývá špinavé tajemství.

Zejména Reese Witherspoon v roli Madeleine přímo exceluje. Svůj podíl na tom jistě má Liane Moriarty, která v knize stvořila sympatickou přehnaně aktivní matku, která se do všech bojů se pouští naplno – ať už jde o výchovu své dospívající dcery nebo o hádku o pokutu za parkování. Musíme ale Reese Witherspoon přiznat, že jí role sedla na jedničku. Každou scénu, ve které se Madeleine objevuje, bezkonkurenčně ovládne.

Zajímavý je i střih, kdy se dialogy mezi postavami prolínají s vyšetřováním úmrtí na škole. Po jednotlivých střípcích se stejně jako v knize dozvídáme, že ve škole došlo k potyčce, která vyústila ve smrt jednoho z rodičů…

Seriál v jádru vlastně připomíná jiný seriál HBO – Hru o trůny. S tím rozdílem, že ženy zde bojují o moc a vliv na školní radu a komunitu obyvatel městečka. Místy je to až absurdní – například když se dvě matky do krve pohádají kvůli tomu, že šestiletý syn jedné políbil stejně starou dceru druhé.

Ale i to je součást potěšení, které čtení (a nyní i sledování) Sedmilhářek poskytuje. Není nad to se pobavit nad dramaty krásných a bohatých lidí, kteří naoko vedou dokonalé životy, ale ve skutečnosti mají k dokonalosti daleko…

Sedmidílný seriál sledujte každé pondělí ve 20:00 na HBO. Knižní předlohu žádejte u svého knihkupce.


Radek Blažek

Detail titulu Sedmilhářky
Vaše cena: 299 Kč Koupit

Přidat komentář


V odpovědi prosím používejte pouze číslice

Ještě nikdo nereagoval, buďte první.

Recenzovaný titul

Související titul

Nebaví vás číst anotace?  Pusťte si book trailer!

Sociální sítě