Čtenářská recenze – Paula Hawkinsová: Dívka ve vlaku

Thrillery moc nemusím. Určitě ne ty krvavé. Dívka ve vlaku vlastně přináší přesně to, co mi vyhovuje – velmi nevšední příběh, který hraje spíš na silnou atmosféru a psychologické napětí než na potoky krve.

A taky tři velmi rozdílné hrdinky. Rachel jede svým obvyklým ranním spojem do Londýna. Na jednom místě, kde vlak zpomaluje, se vždycky kouká na domy. V jednom totiž kdysi bydlela se svým milovaným Tomem… Dnes tam s ním bydlí jeho nová manželka Anna. A o kousek vedle nějaká neznámá, ale velmi sympatická holka, kterou si sama pro sebe pojmenuje Jess. Právě v to jedno ráno se Rachel během svého obvyklého nevinného šmírování stane svědkem nečekané scény. A příběh začíná!

Detail titulu Dívka ve vlaku
Vaše cena: 299 Kč Koupit

Každá je jiná. Annu vidíme jako mladou maminku, pro kterou je její rodina to nejdůležitější na světě. Jenomže jak žít ve stínu Tomovy exmanželky? Rachel každou chvíli volá a obtěžuje… Jednou dokonce přelezla plot, vplížila se do domu zadními dveřmi a ukradla z kuchyně dítě!

Jess se ve skutečnosti jmenuje Megan. Byla mi asi nejsympatičtější, alespoň ze začátku. Bylo v ní něco krásně bohémského… Ale člověk je vždycky komplikovanější, než se zdá, a tak i Megan má svá temná tajemství, své zakázané touhy.

A nakonec je tu Rachel, která vlastně asi dostává nejvíc prostoru. Ta vám jako nezaměstnaná alkoholička asi nebude moc sympatická, ovšem jen do chvíle, než zjistíte, jaké životní peripetie ji k pití vlastně dovedly:

Měla jsem ráda svou práci, ale žádnou oslnivou kariéru jsem neudělala, a i kdyby, ruku na srdce: na ženě si všichni doopravdy cení jen dvou věcí – toho, jak vypadá, a skutečnosti, že plní úlohu matky. Já nejsem žádná krasavice a děti mít nemůžu, takže jak z toho vycházím? Bezcenná.

Když Megan zmizí, Rachel jde okamžitě sdělit policii, co viděla z vlaku. Nikdo ji ovšem nebere moc vážně, koneckonců byla opilá, ne? Rachel zkouší štěstí u Meganina manžela, který z tohoto nečekaného zvratu šílí bolestí a proto, aby našel Megan, by udělal cokoli. Problém je v tom, že toho moc udělat nemůže. Jak už to u podobných případů bývá – manžel je hlavním podezřelým.

Pokládá mi ruku na rameno, vzápětí mi sjede prsty pod krk, přičemž vyvine jen slaboulinký tlak.
„Copak já teď s tebou udělám, Rach?“


Čtení jsem si velmi užila! Ženské hrdinky jsou znázorněny tak dobře, že jsou člověku blízké, snad právě pro svou nedokonalost. Krom toho jsem byla až do konce v napětí – asi v polovině jsem si byla jistá, že vím, co se s Megan stalo, a pak mi postupně došlo, že nevím nic, vůbec nic… A tak jsem hledala jiná vodítka.

Nemůžu než doporučit. Edice Světový bestseller zase jednou přinesla úplnou pecku.


Autorka recenze: Kamila Poláková

Přidat komentář


V odpovědi prosím používejte pouze číslice

Ještě nikdo nereagoval, buďte první.

Recenzovaný titul

Nebaví vás číst anotace?  Pusťte si book trailer!

Sociální sítě