Čtenářská recenze: Angela Marsonsová – Němý křik, Případy Kim Stoneové 1

Na britskou spisovatelku Angelu Marsonsovou, respektive na hlavní hrdinku jejích detektivních příběhů, mě upozornila kamarádka. Jsem jí za to vděčná, protože jsem tak objevila skvělou sérii, jejíž jednotlivé příběhy přečtete doslova jedním dechem.

Když jsem zmínila hlavní hrdinku, je jí detektiv inspektor Kim Stoneová. Narodila se jako jedno z dvojčat matce trpící schizofrenií a závislostí na omamných látkách. Její bratr v předškolním věku zemřel, Kim vystřídala několik pěstounských rodin, přesto se z ní stala velice schopná policistka. Se svou minulostí však není vnitřně srovnaná a s nikým se o ní nebaví. Nosí na krátko střižené krátké vlasy, ráda sestavuje motorky a jezdí na nich. Jen s obtížemi navazuje jakékoliv vztahy a i ty pracovní jí dávají dost zabrat. Své emoce neventiluje a má v okolí snad jen jednoho člověka, o němž by se dalo říct, že je to její přítel – kolegu Bryanta.

Příběh detektivního thrilleru Němý křik se odehrává v průmyslové oblasti střední Anglie Black Country, odkud Angela Marsonsová pochází. Vše začíná roku 2004. Nad dětským hrobem stojí pět dospělých postav. Jen oni vědí, že právě zahrabaná jáma je hrobem a kdo v něm leží.

Zhruba o deset let později je nalezena ředitelka soukromé chlapecké školy utopená ve vlastní vaně. Je však zcela zřejmé, že jí v utonutí někdo pomohl. Vyšetřovatele, v čele s Kim Stoneovou, vedou indicie k místu u bývalého dětského domova, kde mají začít archeologické práce. Zavražděná ředitelka v tomto domově kdysi pracovala… Proč však umírají i další jeho bývalí zaměstnanci? Kdo je vraždí? Čí jsou ostatky nalezené v zemi? Jaké jsou mezi mrtvými ze současnosti i minulosti souvislosti?

V průběhu vyprávění se přidávají vstupy „z druhé strany“ – myšlenky někoho, kdo má některé zločiny na svědomí. Přesto jsem dlouho netušila, kdo za vším stojí…

Detail titulu Němý křik
Vaše cena: 279 Kč Koupit
Příběh je vystavěn opravdu velmi napínavě a čtivě, text je plný přímé řeči. Po krátkém prologu následují jednotlivé kapitoly, většinou krátkého rozsahu (na 334 stranách je jich 78), takže čtete ještě jednu kapitolku a ještě jednu... až do konce knihy.

Osobně jsem se po dočtení Němého křiku pustila hned do dalšího případu Kim Stoneové Ďábelské hry. Celkem vyšlo zatím 5 případů a do Vánoc 2018 by měl vyjít další. Je tedy zřejmé, co si budu přát najít pod stromečkem :-)

Autorkou recenze je Lenka Mynaříková

Přidat komentář


V odpovědi prosím používejte pouze číslice

Ještě nikdo nereagoval, buďte první.

Recenzovaný titul

Nebaví vás číst anotace?  Pusťte si book trailer!

Sociální sítě