Jejich přikázání je jediné: ZABIJEŠ

Young adult román Neala Shustermana sleduje osudy dvou učedníků na roli smrtky ve světě, kde lidstvo přemohlo smrt. Připravte se na příběh vybroušený jako kosa!

Je to dokonalý svět. Lidstvo dosáhlo takové úrovně pokroku, že vymýtilo nemoci a dokázalo zastavit stárnutí. Smrt přestala existovat. Jenže aby se Země nepřelidnila, vznikl cech smrtek, jejichž úkol je jediný: nahradit přírodu a „kosit“. Čili náhodně vybírat lidi a nadobro je zlikvidovat.

Je to špinavá práce. Sice se s ní pojí řada příjemných výhod – smrtky se těší výraznému respektu a některé svou funkci šikovně dokázaly využít k materiálnímu prospěchu – ale zároveň to znamená přetrhat pouta se svou rodinou a přáteli a život zasvětit ukončování životů jiných.

Jejich přikázání je vlastně jediné: zabiješ. Což je docela depka, když si představíte, že touto činností máte strávit věčnost.

Dívka Citra a chlapec Rowan, kteří si procházejí výcvikem na smrtku, jsou z toho zpočátku v rozpacích. Svět přece jenom nabízí nekonečné množství možností, tak proč se upsat zrovna k tomuhle? Jenže postupně odhalují, že být smrtkou obnáší mnohem víc. A to jsou momenty, kdy se nad smrtí zamyslí i čtenář.

A záhy se nad ní zamyslí i dvojice hlavních hrdinů. Ukáže se totiž, že smrtkou se může stát pouze jeden z nich. Ten lepší. A jeho prvním úkolem bude, ano, hádáte správně, pokosit toho druhého...

Existenci knihy Smrtka už jste určitě zaznamenali, na knižních blozích a Instagramech nešla přehlédnout, protože všichni z ní jsou totálně odvaření. Někteří se dokonce nechali slyšet, že to je nejlepší kniha, kterou kdy četli. A já můžu potvrdit, že jsem si při čtení zase připadal jako při čtení Harryho Pottera – Smrtka vás taky vtáhne do svého světa takovým způsobem, že vás strašně mrzí, že v něm nemůžete žít.

Na druhou stranu – chtěli byste žít ve světě, kde k vám může přijít člověk v hábitu a beztrestně vás pokosit?

Radek Blažek, YOLI

Detail titulu Smrtka
Vaše cena: 229 Kč Koupit

Přidat komentář


V odpovědi prosím používejte pouze číslice

Ještě nikdo nereagoval, buďte první.

Související titul

Detail titulu Smrtka

Smrtka

Neal Shusterman

299 Kč

Koupit titul Smrtka 229 Kč

Nebaví vás číst anotace?  Pusťte si book trailer!

Sociální sítě