Čtenářská recenze – Harlan Coben: Chybíš mi

Tajemství, rodinné šrámy, nešťastná láska. To jsou přísady, ze kterých Harlan Coben umíchal vynikající thriller Šest let, který vyšel česky loni v létě. Teď je tady od téhož spisovatele další čtivá novinka. Ač vypráví zcela jiný příběh, skládá se ze stejných ingrediencí.

Kdybych měla obě knihy porovnat, Chybíš mi z toho vychází o fous líp. Možná proto, že hlavní hrdinkou je žena, se kterou jsem se mohla ztotožnit. Manhattanská policistka Kat Donovanová je totiž prostě sympaťačka. Líbilo se mi, že nejde o mlaďošku se sexy postavou, jaké se objevují ve většině knih i filmů.

Kat je vyzrálá žena kolem čtyřicítky, která žije svou prací, protože rodinu si nikdy nezaložila. Vlastně už je to docela dlouho, co měla naposledy nějaký delší vztah. A má tak trochu komplexy ze své nejlepší kamarádky Stacy, která je krásná, štíhlá a díky cvičení jógy neuvěřitelně ohebná, takže přitahuje pohledy mužů od rána do večera.

Podivnou souhrou okolností se na internetové seznamce po letech setká se svou starou láskou, jenže je to opravdu on? Mladík jménem Brandon se po Kat začne shánět. Má totiž podezření, že jeho mámu unesl právě Katin bývalý přítel…

A aby toho nebylo málo, Kat se dostane k informacím, které svědčí o tom, že jejího otce nezabil muž, který byl odsouzen.

Z tohoto koktejlu různě se prolínajících zápletek mistr Coben udělal skutečně vynikající knihu, která nikdy nenudí. Prakticky na každé druhé stránce na čtenáře čeká nějaké překvapení nebo zvrat (ach, jak já miluju knižní zvraty!). Několikrát jsem jenom seděla a šokovaně koulela očima (nechci nic prozrazovat, ale třeba když se Kat dozví pravdu o svém otci).

Řeknu to takhle: málokterý současný spisovatel umí tak dobře kombinovat různé zápletky, střídat pasáže a promýšlet situace, aby všechno dávalo smysl a přitom se v tom člověk neztrácel. Harlan Coben je jako hodinář, který ve svých knihách sestavuje složité mechanismy a do sebe zapadající ozubená kolečka příběhů.

Tahle kniha a její hrdinové mi chybí už teď!

Autorka recenze: Alice Blažková

* * *

Přidat komentář


V odpovědi prosím používejte pouze číslice

Komentáře

(7. října 2015 v 17:22)
Vynikající a velmi čtivá kniha, kterou nechcete odložit :)
(30. července 2015 v 8:52)
Dobrý den, pokud jsem prozatím váhala s objednávkou po přečtení recenze pí Blažkové objednávám a tímto jí děkuji :-)

Recenzovaný titul

Detail titulu Chybíš mi

Chybíš mi

Harlan Coben

399 Kč

329 Kč

Nebaví vás číst anotace?  Pusťte si book trailer!

Sociální sítě