Čtenářská recenze: Daniel Cole - Hadrový panák

Prvním výrazným vjemem této velmi zdařilé detektivky je vztek, bezbřehý vztek a frustrace. Detektiv William Oliver Layton-Fawkes, přezdívaný Wolf psychicky neunese fakt, že byl soudem prohlášen za nevinného Kremační zabiják - Naguib Khalid, sadistický vrah mladých dívek. Po vynesení osvobozujícího rozsudku Khalida fyzicky napadne a jen díky zásahu soudní stráže nedojde k vraždě přímo v soudní síni. Detektiv je suspendován a umístěn na uzavřené oddělení psychiatrické léčebny.

Záhy se mu sice dostane satisfakce - prokáže se, že Wolf měl pravdu, ale cena je vysoká – vyhaslý život další mladičké oběti, nad jejímž stále ještě hořícím tělem je Khalid zadržen. Detektivův soukromý život se mezitím obrátil v trosky, jeho manželství už tak plné trhlin, neustojí tlak kolem případu a rozpadne se. Po rozvodu Wolf žije v nevzhledné části Londýna, kde obývá malý, neudržovaný byt pro jednoho, plný nevybalených krabic.

Několik let po těchto úvodních událostech policie řeší případ nálezu „hadrového panáka“ – bizarně naaranžovaného těla hrubými stehy sešitého z částí šesti různých obětí. Při bližším ohledání je zřetelně vidět, že jedna ruka této zrůdné koláže ukazuje prstem přímo do okna protějšího domu, právě tam, kde nyní žije Wolf. Nadto hlava panáka bývala hlavou Naguiba Khalida, vše tedy nasvědčuje tomu, že Khalid je základním kamenem, Alfou i Omegou.

Navíc se objeví seznam jmen dalších šesti obětí i s přesným datem jejich smrti. Osoby uvedené na seznamu spolu zdánlivě vůbec nesouvisí a posledním jménem na seznamu je Wolf. První oběť má zemřít již za pár hodin a policii začíná závod s časem. Rozbíhá se vyšetřování, jedna jeho část se soustředí na odhalování totožnosti „dárců“ dílů morbidní skládačky, druhá se soustředí na co nejrychlejší vyhledání lidí uvedených v Seznamu smrti, aby je policie mohla chránit, ale ne všechny lze bez problémů najít.

Detail titulu Hadrový panák
Vaše cena: 279 Kč Koupit
Detektivní žánr je v mojí knihovně zastoupen jednoznačně nejvíc, mám tedy při hodnocení této knihy z čeho vycházet a musím říct, že Hadrový panák je jednoznačně to nejlepší co v posledních letech v tomto „oboru“ vyšlo. Svižné tempo, skvělá atmosféra příběhu a typově dokonale vyváženě poskládaný tým vyšetřovatelů vám nedovolí knihu odložit, chcete prostě vědět za každou cenu „Jak je to dál“.

Když jsem dočetla, bylo mi líto, že už je konec, ale podle všeho nás v dohledné době čekají další dvě knihy a „dvojka“ je plánovaná už na květen 2018. 

Neváhala bych v tomto případě hodnotit deseti body z deseti.

Autorkou recenze je Iveta Filanderová
 

Přidat komentář


V odpovědi prosím používejte pouze číslice

Komentáře

(30. října 2017 v 10:16)
Skvela recenze, akorat mam rozecteno a super

Recenzovaný titul

Nebaví vás číst anotace?  Pusťte si book trailer!

Sociální sítě

Twitter Instagram