Čtenářská recenze: Daniel Cole - Hadrový panák

Literární debut britského spisovatele je thriller s velmi netypickou zápletkou, který by neměl uniknout pozornosti žádnému fanouškovi tohoto žánru.

V úvodu nás autor vezme na chvíli do minulosti – k soudnímu procesu s „kremačním vrahem“ malých dívek Khalidem. Byť hlavní vyšetřovatel detektiv William Oliver Layton-Fawkes, neboli zkráceně „Wolf“ je přesvědčen o Khalidově vině, důkazy proti němu nejsou dostatečně silné. Ty, které Wolf zfalšuje, aby důkazy silnější byly, tomu zrovna moc nepomůžou… Porota prohlásí Khalida za nevinného. Wolfovi následně rupnou nervy a skočí po Khalidovi rozhodnutý umlátit ho k smrti přímo v soudní síni. A tak za mřížemi místo vraha skončí Wolf, ovšem za mřížemi psychiatrické léčebny. Zhruba na rok. Pravda sice časem vyjde najevo, ale až poté, co Khalidovou rukou zemře další dívka.

Pár let po té je Wolf zpět u policie, čerstvě rozvedený, v pronajatém bytě, či spíše kutlochu. V protějším domě je objevena bizarní mrtvola nahrubo sešitá ze šesti různých těl: hlava, trup, každá ruka i noha patří jiné oběti. Jejich identifikace není snadná, ale pachatel za sebou nechává drobné nápovědy. Ve stejný den jako mrtvola se u Wolfovy exmanželky objeví seznam dalších obětí i s datem jejich skonu. Na posledním místě je Wolf.

Detektivní tým, který nepůsobí zrovna moc konzistentně, se pustí do vyšetřování a ochrany jednotlivých lidí ze seznamu. Podaří se je uchránit před vraždícím šílencem? Co mají současné vraždy společného s úvodním případem Khalida? Chcete vědět víc? Přečtěte si to! :-)

Je celkem jasné, že Wolf z toho nakonec nějak vybruslí, je přeci jen se svou kolegyní Baxterovou hlavními postavami další autorovy knihy, která by v češtině měla vyjít létě roku 2018. Jak se mu to ale povede je celkem zamotané a je třeba se ještě párkrát vrátit do minulosti…

Detail titulu Hadrový panák
Koupit 279 Kč
Daniel Cole píše velmi čtivým způsobem, který vás nenechá mezi čtením příliš odpočívat. Příběh je napínavý a dost dlouho jsem nevěděla, jak to je. Jediné, co mi na knize vadilo po obsahové stránce, že vyšetřování řádění sériového vraha mi přišlo ze strany policejního týmu dost laxní a některé věci nebyly dotažené, např. se moc nehledaly zbylé části těl prvních obětí, které tvořily sešitého panáka. Ale to se dá autorovi v jeho debutu odpustit.

Rozhodně si nenechám ujít pokračování…

Autorkou recenze je Lenka Mynaříková

Přidat komentář


V odpovědi prosím používejte pouze číslice

Ještě nikdo nereagoval, buďte první.

Recenzovaný titul

Nebaví vás číst anotace?  Pusťte si book trailer!

Sociální sítě

Twitter Instagram