Záhadné zmizení Agathy Christie konečně vyřešeno!

3. prosince 1926 večer Agatha Christie dala své dcerce dobrou noc, nasedla do auta a na jedenáct dní zcela zmizela z povrchu zemského. Ani po více než 90 letech tato tajuplná epizoda ze života královny detektivek nedá fanouškům spát. Teprve nyní britský novinář Andrew Wilson napsal knihu, která záhadu objasňuje…

Je v tom špetka anglického humoru, který byl Agatě Christie vždycky blízký: nejlepší spisovatelka záhadných příběhů se sama stala záhadou. A více než 90 let zůstala nevyřešená. Teprve nyní román Talent na vraždu od anglického novináře Andrewa Wilsona do tajemného případu vnáší trochu světla.

Autor si pečlivě prostudoval všechny dostupné prameny – novinové články, policejní zprávy, výpovědi zúčastněných. Dokonce se osud autorky pokusil porovnat s osudem jisté postavy z jednoho jejího románu. A tak nakonec došel „k jedinému možnému vysvětlení,“ jak sám říká.

„Rok 1926 byl pro Agathu Christie skutečně hrozný. Zemřela jí matka, její manželství se definitivně rozpadlo a odevzdala pár rukopisů, za které se zpětně styděla,“ prohlásil Andrew Wilson v rozhovoru pro anglický deník Telegraph. „Nepřekvapilo by mě, kdyby utekla a uvažovala, co dál. Jedním z možných řešení určitě byla sebevražda,“ naznačuje autor.

Jeho kniha vzbudila v Británii velký poprask, protože naznačuje, že Agatha Christie se během oněch 11 dní kromě zpytování svědomí také mohla uchýlit k vraždě. Koneckonců – vysvětlovalo by to, proč jinak vždy elegantní dáma tak dobře rozuměla myšlenkám a motivům zločinců…

Pokud vás stará záhada ze života nejúspěšnější spisovatelky všech dob také zajímá, určitě po knize Talent na vraždu sáhněte. Jenom vás varujeme: na roztomilou babičku Agathu Christie už nebudete koukat stejnýma očima. V jejích sympatických rysech navždy uvidíte i něco zlověstného.

Detail titulu Talent na vraždu
Vaše cena: 239 Kč Koupit

Přidat komentář


V odpovědi prosím používejte pouze číslice

Ještě nikdo nereagoval, buďte první.