6 KNIH S LGBT TEMATIKOU, KTERÉ SI MUSÍTE PŘEČÍST

Někdo má rád holky, jiný kluky – a někomu to je jedno. Vybrali jsme 6 báječných knih, které zachycují lásku ve všech jejích podobách. Tak se zabalte do duhové vlajky a vyberte si tu svou!

PROBUZENÍ SIMONA SPIERA

Simon Spier je stydlivý kluk z maloměsta, který se kvůli své homosexualitě stane terčem vydírání. Bojí se ale, že když řekne, že je gay, přijde o všechny kamarády. Do toho všeho si začne přes internet psát s úžasným klukem... Zábavná kniha se sympatickým hrdinou v hlavní roli se čte jedním dechem, skrývá totiž řadu překvapení!

 

Detail titulu Baby Jane
Koupit 179 Kč

BABY JANE

Finská spisovatelka Sofi Oksanen se kontroverzních témat nebojí. V jejím románu Baby Jane mladá lesbička, která si libuje v makeupu a lodičkách na podpatku, naváže bouřlivý vztah s o deset let starší Piki, která „přede mnou spala s pětapadesáti holkama, ukradla několik aut a prodávala speed. Byla potetovaná a měla několik piercingů.“ Je to temný román o lásce, která je od samého začátku odsouzena k záhubě, ale vypravěčka je s tím smířená – i krátké finské léto lásky je lepší než nic…

 

Detail titulu Malý život
Koupit 359 Kč

MALÝ ŽIVOT

Při čtení Malého života si uvědomíte, jak moc se člověk během let mění. Nejen vzhledem nebo oblečením, ale taky tím, koho má rád, koho nenávidí, jak se staví ke kariéře nebo k přátelům. Čtveřice mladých mužů přichází do New Yorku s ambicemi proměnit své sny ve skutečnost. Malý život sleduje osudy umělce, architekta, právníka a herce během následujících let… Tlustá kniha, od které se neodtrhnete!

 

Detail titulu V jedné osobě
Koupit 44 Kč

V JEDNÉ OSOBĚ

John Irving, autor bestselleru Svět podle Garpa román V jedné osobě věnoval svému homosexuálnímu synovi. Děj románu se táhne od puritánských 50. let až do současnosti a zabývá se bisexualitou, homosexualitou i transgender tematikou. John Irving píše citlivě jako vždy a dokazuje, že se ani na stará kolena nebojí odvážných námětů.

 

STŘED SVĚTA

Je to nejkrásnější obraz na světě a na všechny, kdo ho vidí, působí podivným kouzlem… Jako byste se do tváře na plátně zamilovali. Dokonce i mladý novinář, který v 19. století navštěvuje anglického malíře J. M. W. Turnera, se do namalované tváře Heleny Trójské zakouká - navzdory tomu, že ho obvykle přitahují muži… Otevřete si lahev dobrého vína a ponořte se do světa malířů, mecenášů umění a jiskřivých večírků jen pro krásné a bohaté.

 

WILL GRAYSON, WILL GRAYSON

Mají stejné jméno, ale povahou se nemůžou víc lišit. Jeden Will Grayson je beznadějně zamilovaný do spolužačky, druhý trpí depresemi, protože se bojí své rodině říct, že je gay. Přidejte do toho ještě Drobka Coopera, věčně zamilovaného hromotluka, který připravuje nejšílenější školní představení všech dob, a máte jasné, že tahle kniha je skutečně výjimečná!

Přidat komentář


V odpovědi prosím používejte pouze číslice

Ještě nikdo nereagoval, buďte první.