Vyhrajte dovolenou snů od Invia a 1000 bestsellerů!

Tekutý písek vyhlášen nejlepším skandinávským krimi roku!

Soudní thriller o dívce obviněné z masakru na střední škole získal prestižní ocenění Skleněný klíč, které hodnotí nejlepší thrillery napříč skandinávskými zeměmi. V minulosti tuto cenu získal i Jo Nesbo nebo Stieg Larsson.

Švédská spisovatelka Malin Persson Giolito tak získala stejné ocenění jako před šesti lety její otec Leif G. W. Persson. Porota Tekutý písek vybrala, protože se v něm „otázky o vině a nevině, naivitě a předsudcích elegantně snoubí s napínavým a nepředvídatelným příběhem“.

Tekutý písek kromě Česka vyšel ve 23 zemích celého světa, zabývá se problematikou zlaté mládeže a přistěhovalectví ve Švédsku.

„Čtenář až do konce neví, jestli je hlavní hrdinka vražedkyně, nebo jenom neprávem obviněná svědkyně,“ vysvětluje úspěch knihy Alexandra Fraisová z nakladatelství Knižní klub, které knihu vydalo.

Román již dříve získal nálepku Nejlepší švédské krimi roku, nyní se může oficiálně pyšnit tím, že je nejlepší nejen ve Švédsku, ale v celé Skandinávii.

Ocenění Skleněný klíč (The Glass Key Award) uděluje Svaz skandinávských autorů krimi od roku 1992. Do finále se z každé země dostane jedna kniha, porota poté vybere jednu, která získá trofej v podobě skleněného klíče. V minulosti toto prestižní ocenění získali například Henning Mankell, Jo Nesbo nebo Stieg Larsson.

Detail titulu Tekutý písek
Vaše cena: 279 Kč Koupit

Přidat komentář


V odpovědi prosím používejte pouze číslice

Ještě nikdo nereagoval, buďte první.