Nakladatelství YOLI slaví 5. narozeniny. Tohle jsou nejlepší knihy, které vydali

První český LGBT román pro mládež i drama o umírajících teenagerech. České nakladatelství YOLI za 5 let své existence dokázalo, že i dnešní teenagery mohou zaujmout kvalitní knihy. Připravili jsme výběr těch nejlepších!

HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY

Hazel a August jsou obyčejní puberťáci – až na to, že trpí rakovinou. Když se seznámí na terapii, začne se mezi nimi rodit vztah, který ze všeho nejvíc připomíná lásku. Ale jak to pojmenuje Hazel – „lásku s datem spotřeby“. Navzdory zákeřné nemoci si ale oba mladí lidé rozhodnou užít svůj vyměřený čas nejlíp, jak to jen jde… Připravte se na slzy smutku i smíchu, tahle kniha se v zahraničí dostala dokonce i na seznam povinné četby!

 

Detail titulu Muffin a čaj
Koupit 159 Kč

MUFFIN A ČAJ

Citlivá love storyz českého gymnázia, kde se do sebe nejprve nesměle, ale poté naplno zamilují dva kluci krátce před maturitou. Jejich křehký vztah ale může zadupat posměch spolužáků i nelibost rodičů… Nečekaný bestseller, který ukazuje, že láska má mnoho podob – a že někdy je nejlepším lékem sladké pečivo a horký nápoj!

 

Detail titulu Útěk
Koupit 229 Kč

LABYRINT: ÚTĚK

Napínavý příběh mladého chlapce, který se jednoho dne probudí uprostřed nekonečného labyrintu a s partou dalších vězňů musí zjistit, jak najít cestu ven. Dystopie, která na sci-fi pozadí ukazuje, jak je důležité přátelství a týmová spolupráce. Navíc se od stránek skutečně nejde odlepit!

 

VŠECHNY MALÉ ZÁZRAKY

Nádherně napsaný příběh o první lásce a o zákeřné nemoci jménem deprese. Jennifer Nivenová stvořila úžasné živoucí postavy a knihu, kterou budete číst a přitom vám u ní bude běhat mráz po zádech. Čtení nejen pro mládež!

 

VYPÁLENÁ NENÁVIST

Rasismus a snaha postavit se předsudkům a změnit svět kolem sebe k lepšímu. To jsou témata, kterým se Angie Thomasová věnuje ve světovém bestselleru Vypálená nenávist (byl i zfilmován). Čtení této knihy vám otevře oči – na rovinu totiž líčí, k jakým nespravedlnostem může dojít i ve vyspělé zemi ve 21. století.

 

Detail titulu Námi to končí
Koupit 239 Kč

NÁMI TO KONČÍ

Láska někdy bolí, ale neměla by bolet takhle. Americká spisovatelka Colleen Hooverová důsledně dbá na to, aby její knihy nikdy nebyly jenom příběh – vždycky tam zapracuje některý problém, který se jí osobně dotýká. A v románu Námi to končí je tím tématem domácí násilí a jak se může přenášet z generace na generaci.

 

Detail titulu Já, Simon
Koupit 199 Kč

JÁ, SIMON

Simon Spier je stydlivý kluk z maloměsta, který se kvůli své homosexualitě stane terčem vydírání. Bojí se ale, že když řekne, že je gay, přijde o všechny kamarády. Do toho všeho si začne přes internet psát s úžasným klukem... Zábavná kniha se sympatickým hrdinou v hlavní roli se čte jedním dechem, skrývá totiž řadu překvapení!

Přidat komentář


V odpovědi prosím používejte pouze číslice

Ještě nikdo nereagoval, buďte první.