KVĚTNOVÉ KNIHY, DO KTERÝCH SE ZAMILUJETE

Květen měsíc je lásky – a samozřejmě taky lásky ke knihám! Proto jsme vybrali 6 knižních novinek, do kterých se zamilujete. Tyhle knihy totiž mají srdce!

JEDNA ŽELVA ZA DRUHOU

Autor bestselleru Hvězdy nám nepřály John Green ve své nejnovější knize Jedna želva za druhou nabízí upřímný pohled na to, jaké to je žít s psychickou poruchou. Ví o tom totiž své – román založil na osobních zkušenostech s OCD. Těšit se můžete na sympatické hrdiny, vtipné hlášky i myšlenky, z nichž vám poběží mráz po zádech…

 

Detail titulu Artemis
Koupit 259 Kč

ARTEMIS

Marťan sice uvízl na Marsu, ale na Zemi se stal knižní senzací. Teď ke hvězdné slávě míří další sci-fi od Andyho Weira s názvem Artemis. Děj se tentokrát odehrává na Měsíci a hlavní hrdinkou je svérázná pašeračka Jazz, jejíž nová zakázka jí přeroste přes hlavu.  Plánovat zločin v šestinové gravitaci je totiž šestkrát nebezpečnější než na Zemi…

 

Detail titulu Kde kvete tráva
Koupit 219 Kč

KDE KVETE TRÁVA

Což takhle vyzkoušet něco trochu exotičtějšího? Korejská literatura u nás není příliš známá, ale Han Kang, autorka nezapomenutelné Vegetariánky, to postupně mění k lepšímu! Ve své novince Kde kvete tráva vychází ze skutečného příběhu z roku 1980, kdy jihokorejská vláda nařídila masakr vlastních obyvatel. Kniha získala nominaci na prestižní Man Booker Prize!

 

HLEDÁNÍ PŘÍSLIBU VĚČNOSTI

Knihy Jennifer Probstové jsou jako čokoláda – sladké a šíleně návykové! Po dlouhém čekání vychází další kniha z její volné série Hledání… Tentokrát vykresluje jiskřivé dusno mezi instruktorkou zvládání hněvu a vojenským důstojníkem.  Tak na tomhle dezertu si rádi smlsneme!

 

Detail titulu Exil
Koupit 319 Kč

EXIL

A pro čtenáře, kteří preferují napětí, tady máme tip na strhující špionážní thriller Exil. Bývalý vojenský informátor Marc Dane, kterému jsme drželi palce v knize Nomád, se vrací v dalším dobrodružství, které ho zavede do nablýskaných mrakodrapů Dubaje, temných katakomb v Neapoli i na koráby moderních pirátů. V Nomádovi se James Swallow teprve rozepisoval. Skutečná akce začíná až v Exilu!

 

ŠINRIN-JOKU

Japonský trend Šinrin-joku, neboli lesní terapie, zasáhl svět jako vlna tsunami. Tahle krásně provedená knížka vám ukáže, jak využít léčivou sílu čistého lesa ke svému prospěchu! Uvidíte, že stačí následovat pár snadných pravidel a hned budete lépe dýchat, cítit se odpočatě a plní inspirace. Vědci dokonce zjistili, že při následování Šinrin-joku si můžete výrazně vylepšit imunitu a snížit krevní tlak! Venku už je krásně, tak popadněte svůj výtisk a dopřejte si krásnou procházku voňavým lesem!

Přidat komentář


V odpovědi prosím používejte pouze číslice

Ještě nikdo nereagoval, buďte první.