Křest a autogramiáda knihy Petra Macka - 1968 OČIMA 50 SLAVNÝCH OSOBNOSTÍ

Jménem nakladatelství Universum Vás srdečně zveme na křest knihy Petra Macka 1968 OČIMA 50 SLAVNÝCH OSOBNOSTÍ a následnou autogramiádu. Akce se uskuteční ve čtvrtek 7. června od 17 hodin v Paláci knih Luxor, Václavské nám. 41, Praha 1. Knihu pokřtí Eva Pilarová a Josef Zíma.

Rozdělené rodiny a zničené kariéry, vynucená poslušnost režimu nebo všemožné zákazy.

Neexistuje v této zemi nikdo, koho by se okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy 21. srpna 1968 nedotkla. Invaze a následná potupná normalizace zanechala otisk na všech – těch, kteří museli veřejný prostor opustit, i těch, kteří se snažili najít morální kompromis a prostě dál žít a pracovat.
50 let poté vzpomíná na události roku 1968 a jeho následky 50 největších osobností své generace ve zbrusu nových, exkluzivních rozhovorech a otevřených zpovědích se spisovatelem a publicistou Petrem Mackem. Kamila Moučková, Jiří Menzel, Jiřina Bohdalová, Rudolf Hrušínský, Jan Pirk, Naďa Urbánková, Helena Vondráčková, Eva Pilarová, Jana Šulcová, Petr Janda, Karel Vágner a mnozí a mnozí další – co jméno, to jiný osud a unikátní příběh roku 1968.

Petr Macek (23. dubna 1981) je novinář, spisovatel a televizní scenárista. Je mimo jiné autorem dvou historických detektivních románů s postavou Sherlocka Holmese, pro televizi napsal scénáře ke třem desítkám životopisných medailonů předních osobností české kultury, v nakladatelství Ikar mu v roce 2012 vyšla kniha Helena Vondráčková – Každá trampota má svou mez.

 

Přidat komentář


V odpovědi prosím používejte pouze číslice

Ještě nikdo nereagoval, buďte první.

Nebaví vás číst anotace?  Pusťte si book trailer!

Sociální sítě