Křest knihy Michala Viewegha POVÍDKY O NELÁSCE

3. dubna proběhl křest knihy Michala Viewegha POVÍDKY O NELÁSCE. Knihu pokřtil Marek Vašut

Knihu pokřtil Marek Vašut

 

Michal Viewegh (* 31. března 1962) je nejznámějším a nejúspěšnějším současným českým spisovatelem. Je-ho knih se prodalo přes milion výtisků. Je autorem řady románů, z nichž se mnohé staly bestsellery a později byly zfilmovány. Mezi nejúspěšnější patří Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách, Román pro ženy, Účastníci zájezdu nebo Vybíjená.

Po vážných zdravotních problémech v roce 2012 podstoupil dlouhou rekonvalescenci a do literatury se vrátil deníkovou knihou Můj život po životě. Ve své zatím poslední knize Muž a žena (Ikar 2018) se autor vrátil k přirozenému, jemně ironizujícímu vypravěčství, pro něž si ho čtenáři tak oblíbili.

Detail titulu Povídky o nelásce
Vaše cena: 229 Kč Koupit

Nové povídky Michala Viewegha (a jednu divadelní hru) spojuje napohled sarkastická, ve skutečnosti však spíš melancholická atmosféra nelehkého životního období. Proměnlivé spisovatelovo alter-ego prožívá rozvod i hořká porozchodová setkání, ale i nevěřícnost a strach, když vztah k rozkolu teprve míří. Výseky z životů, kde se láska odehrála kdysi v minulosti, ale nyní je už nenávratně pryč, autor zachycuje s posmutnělým cynismem, který občas pózuje jako hrdinství, ale prozrazuje únavu a deziluzi. Vieweghovy povídky nejsou veselým čtením, ale o to jsou pravdivější…

A co o knize říká sám autor?Moje nové povídky jsou především o tom, že láska je pořád ještě večernice plující noční oblohou – a že nejen mrtví, ale ani rozvedení či různě vyhořelí už milovat nemohou… Jsou to občas hořké příběhy, ale - jak se říká v jedné televizní reklamě na pivo: Život je hořký. Bohudík!”

Přidat komentář


V odpovědi prosím používejte pouze číslice

Ještě nikdo nereagoval, buďte první.

Nebaví vás číst anotace?  Pusťte si book trailer!

Sociální sítě