Křest knihy Martina Pitra a Petra Vokáče PRŮVODCE TŘICETILETOU VÁLKOU

14. června se uskutečnil křest knihy Martina Pitra a Petra Vokáče PRŮVODCE TŘICETILETOU VÁLKOU. Křtili jsme v kostele sv. Vavřince pod Petřínem a kmotrem se stal Ladislav Frej.

Zleva: Petr Vokáč, Ladislav Frej, Martin Pitro 

 

 

Třicetiletá válka. Neskutečně krvavý konflikt zuřící v první polovině 17. století. České země měly tu pochybnou čest, že právě tady válka začala i skončila.

PRŮVODCE TŘICETILETOU VÁLKOU 1618–1648 (ČESKÉ ZEMĚ NA POKRAJI ZKÁZY) přehledně a čtivě představuje důvody vypuknutí války, jednotlivé střety, ale také významné osobnosti oné doby – Maxmiliána I. Bavorského, Karla Bonaventuru Buquoye, Jana Tserclaese Tillyho, Albrechta z Valdštejna nebo třeba kata Jana Mydláře. Mezi dobovými citacemi a množstvím zajímavostí se rodí plastický obraz těchto skutečně zlých časů.

Čtenář poznává situaci v českých zemích v předvečer konfliktu, je svědkem pražské defenestrace i povstání českých stavů. Zažije bitvu na Bílé hoře i popravu českých pánů na Staroměstském náměstí. Pozná obléhání Brna i dobývání Prahy, může si zalistovat chronologickým přehledem nejvýznamnějších bitev. Dvoubarevně vyvedená knížka doplněná ilustracemi prozradí mimo jiné i to, odkud pochází slovo kravata, jaký osud potkal palladium země české, co všechno Švédové odvezli během plenění Prahy nebo jak se válka promítla do lidových pověstí.

Martin Pitro (1971) a Petr Vokáč (1972), absolventi oboru historie na FF UK. Autoři řady knih popularizujících historii, namátkou Bohové dávných Slovanů, Drsný střed Evropy I a II (cena E. E. Kische), Země v srdci Evropy nebo Karel IV. Nejnověji pro Euromedii napsali publikaci Průvodce třicetiletou válkou 1618–1648 (České země na pokraji zkázy).

Přidat komentář


V odpovědi prosím používejte pouze číslice

Ještě nikdo nereagoval, buďte první.

Nebaví vás číst anotace?  Pusťte si book trailer!

Sociální sítě

Twitter Instagram