Vyhrajte dovolenou snů od Invia a 1000 bestsellerů!

Beseda s vlámským spisovatelem Dimitrim Verhulstem

Beseda s vlámským spisovatelem Dimitrim Verhulstem se konala 10. března 2017.

Akce se uskuteční ve středu 15. března od 19 hodin v Centru současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7.

Pozvánka Centra DOX:
http://www.dox.cz/cs/vzducholod-gulliver/dimitri-verhulst

Novinka vlámského spisovatele a básníka Dimitri Verhulsta, považovaného za jednoho z nejlepších autorů své generace, přivádí čtenáře do prostředí zařízení pro dementní pacienty s idylickým názvem Sněženka. Román Opozdilec baví originální hrou s jazykem a černým humorem, zároveň však navozuje lehké mrazení v zádech z otazníků, jaké stáří čeká právě nás. Pozoruhodnou knihu vydává Odeon.

Detail titulu Opozdilec
Vaše cena: 159 Kč Koupit

Čeho se dnešní člověk nejvíce bojí? Jistě i toho, že na konci života skončí sám, opuštěný někde v domově důchodců s tělem i mozkem vypovídajícím službu, vydaný na milost a nemilost přepracovanému a špatně placenému personálu. Právě takového konce se obával i knihovník, latiník, znalec Erasma Rotterdamského, milovník ptáků a minimalistické klasické hudby Désiré Cordier. Ovšem jeho občanský život sedmdesátníka na maloměstě, tyranizovaného manželkou a nepochopeného dětmi, je tak skličující, že se jako bájný rytíř rozhodne vyjet svému strachu vstříc: s precizností sobě vlastní nastuduje projevy rozvíjející se Alzheimerovy choroby a dokáže je předstírat tak dokonale, že skončí v zařízení pro dementní pacienty, pryč od všeho, co mu tak pilo krev. Ale za jakou cenu…?

Dimitri Verhulst (1972) vyrůstal v pěstounských rodinách a dětských domovech.  Pohnuté osudy nechtěného dítěte se odrážejí v jeho literárním debutu – sbírce povídek De kamer hiernaast i v následujících románech Niets, niemand en redelijk stil a De verveling van de keeper. V roce 2001 publikoval sbírku poezie Liefde, tenzij anders vermeld. Do povědomí veřejnosti se dostal knihou Problemski Hotel. Podle románu Smolaři, kterého se v Nizozemí prodalo 200 tisíc výtisků, byl natočen stejnojmenný film. Českým čtenářům se představil dílem Úprdelný dny na úprdelný planetě a nyní románem Opozdilec.

Titul k akci

Nebaví vás číst anotace?  Pusťte si book trailer!

Sociální sítě

Twitter Instagram