Statečný život a tajemná smrt podplukovníka Sochora

(0x)
Nakladatel:MarieTum
Jazyk: česky
Pořadí vydání:1.
Počet stran:232
Typ, vazba:Kniha, pevná
Formát, hmotnost:145 × 182 mm, 334 g
Více podrobností
Běžná cena: 199 Kč

Není skladem 
Bližší informace o dostupnosti nejsou k dispozici.
Informace o dostupnosti

Zboží bohužel momentálně není skladem. Pokud chcete být emailem informováni o jeho naskladnění, klikněte na tlačítko "Sledovat titul" a zadejte svou emailovou adresu.

Poslední změna: 15.11.2019 17:07

Anotace

Unikátní pohled do zákulisí bojů našich vojáků na východní frontě. Životní příběh jednoho z těchto legendárních hrdinů-podplukovníka Antonína Sochora - se v padesátých letech za záhadných okolností tragicky uzavírá. Byla to nešťastná náhoda nebo úkladná vražda?

Specifikace

Název: Statečný život a tajemná smrt podplukovníka Sochora

Autor: Karel Richter

Titul je zařazen do žánrů:

ISBN: 978-80-904263-5-1

EAN: 9788090426351

Objednací kód: -

Hodnocení a komentáře

Statečný život a tajemná smrt podplukovníka Antonína Sochora (Milena Honzírková , 13.1.2011) Odpovědět

Knihu jsem nečetla, ale bydlím 7,5 km od místa,kde má Antonín Sochor pomník - na křižovatce u dřevěného hradu na skále zvané Stohánek (oblast Stráže pod Ralskem, směrem na Osečnou - Liberecký kraj), kde došlo k tragické automobilové nehodě. Na pomníku je nápis: "Na tomto místě tragicky zahynul při plnění svých služebních povinností generálmajor Antonín Sochor (16. 7. 1914 -16. 8. 1950), hrdina Sovětského svazu." Byl to muž, který utekl z nucených prací z Německa přes Polsko do SSSR, kde vstoupil do naší jednotky a jako velitel čety samopalníků se proslavil v mnoha bojích. Zemřel na následky zranění utrpěných při autonehodě. Jedna z verzí, šířených mezi místními obyvateli říká, že za autonehodu může vojenský osobní řidič A. Sochora řídící jip, který řídil pod vlivem alkoholu a nezvládl řízení. Ve Stráži p. Ralskem je Základní škola Antonína Sochora. PS: Průvodce po Čechách, Moravě a Slezsku - Soukup a David, vydavatelství Merkur Praha,r. vydání 1994 - uváději hodnost A. Sochora generálmajor - nikoliv podplukovník.

Přidejte svůj komentář

E-mail nebude zveřejněn. Vyplňte v případě, že chcete být informování o reakcích na Váš komentář.


Žánry