Prosíme o trpělivost, z důvodu stěhování skladu nejsou některé novinky z katalogu zatím dostupné. Budou k dispozici během několika dní.

Knižní web

Nestalo se částečně nic aneb Jak je to u nás a kdo za to může

Průměr: 5.0
(1x)
Nakladatel: Cattacan (Cattacan, s.r.o.)
Jazyk: česky
Pořadí vydání:1.
Počet stran:324
Typ, vazba:Kniha, paperback
Formát, hmotnost:132 × 159 mm, 362 g
Více podrobností
Klubová cena: 250 Kč
Běžná cena: 333 Kč
Ušetříte: 83 Kč
Kolik zaplatím za dopravu?
Skladem 
Pripraveno k expedici.
Informace o dostupnosti

Zboží skladem předáváme dopravci do 4-5 pracovních dnů.

Poslední změna: 19.06.2024 14:38

Anotace

Žijeme v době, kdy snad nejvíce ze všeho potřebujeme pohlazení. Nikoli sentimentálně slzavé, ale veselé, tak trochu rošťácké, které má občas i podobu lehkého proplesknutí, abychom se vzpamatovali a viděli svět a svůj život střízlivýma a přesto okouzlenýma očima. Bez zloby, obviňování a naříkání na poměry. Právě to nám nabízejí fejetony novinářky a spisovatelky Radky Kvačkové vybrané ze sloupků publikovaných v posledních letech v Lidových novinách. Týkají se širokého spektra „věcí lidských“. S humorem, jemnou ironií i sebeironií si všímají vztahů manželských i přátelských, popisují různá překvapivá setkání, paradoxy lidské komunikace. Není jim cizí ani drobná jedovatost a popíchnutí – to jako zdravé koření. Ostatně autorka v takové chvíli vždy zůstává „součástí hry“, sama se dává všanc a nabídne vzácný lék v podobě shovívavého ujištění: „ano, tak to mezi lidmi chodí“. Velká část fejetonů se odehrává v kulisách milované Malé Strany, některé se dotýkají „velkých“ věcí (covidová epidemie, sem tam politické téma), ale vždy z perspektivy lehce sebeironického pozorovatele s letitým nadhledem umožňujícím dnes tak vzácnou toleranci. Čtivá, zábavná kniha je učena každému, kdo je rád na světě a miluje život, i když není dokonalý. Kniha je lustrována fotografiemi autorčina syna s tématem Malé Strany a vychází v edici nakladatelství Cattacan Maličkosti.

Specifikace

Název: Nestalo se částečně nic aneb Jak je to u nás a kdo za to může

Autor: Radka Kvačková

Titul je zařazen do žánrů:

ISBN: 978-80-88349-31-0

EAN: 9788088349310

Objednací kód: NA548033

Hodnocení a komentáře

Nestalo se částečně nic aneb Jak je to u nás a kdo za to může (Hana Alblová , 15.4.2022) Odpovědět

vřele doporučuji (*****)
vybrala jsem si tuto knihu pro odreagování od současné situace, znám autorku ještě ze Svobodného slova, kdy jsem četla její texty. Mám ráda její laskavý humor a pravdivé postřehy. Mám podobný zážitek jako ona se Z.Nejedlým- šátkoval mě ve 3.tř. ZŠ,v hostinci Pod kaštany jen proto, že do naší školy chodila jeho praneteř...Děkuji autorce za její knihu a klidné chvíle po dlouhé době, přeji jí hodně zdraví a elánu do dalšího psaní, tuto knihu jsem si darovala k 70.narozeninám- byla jediná v knihkupectví- díky.Čtenářka z Liberce

Přidejte svůj komentář

E-mail nebude zveřejněn. Vyplňte v případě, že chcete být informování o reakcích na Váš komentář.