Pořád se dívá

Nakladatel:Knižní klub
Jazyk: česky
Pořadí vydání:1.
Počet stran:416
Typ, vazba:Kniha, pevná
Formát, hmotnost:135 × 207 mm, 393 g
Více podrobností
Klubová cena: 269 Kč
Běžná cena: 329 Kč
Ušetříte: 60 Kč
Kolik zaplatím za dopravu?
Doručíme do Vánoc 
Připraveno k expedici
Informace o dostupnosti

Zboží skladem předáváme dopravci do 1-2 pracovních dnů.

Doba přepravy dopravcem:
  • 1 den

Poslední změna: 10.12.2018 16:50

Anotace

Zbavuje pacienty nočních můr. Co si má ale počít s těmi svými? Na uzavřeném oddělení psychiatrické léčebny je doktorka Nadine Lavoie ve svém živlu. Ví, jak pomáhat lidem obnovit jejich rodiny a vztahy. Nijak zvlášť při tom však netouží přiblížit se vlastní minulosti: některé etapy jejího života působí jako černé díry. Poté co na klinice hospitalizují Heather Simeonovou po pokusu o sebevraždu, Nadine ochotně vyslechne pacientčin životní příběh – a zjistí, že se v mnohém podobá tomu jejímu. Děsivé vzpomínky na dětství jsou zpět. A nejen ony…
Mrazivý psychothriller od autorky úspěšných románů Stále nezvěstná (2011) a Nikdy nevíš (2012).

Specifikace

Název: Pořád se dívá

Originální název: Always Watching

Autor: Chevy Stevensová

Překladatel: Edda Němcová

Titul je zařazen do žánrů:

ISBN: 978-80-242-4317-7

EAN: 9788024243177

Objednací kód: NA036614

Čtenářské recenze

Čtenářská recenze - Chevy Stevensová: Pořád se dívá

23.6.2014

Psychiatrička Nadine se ponořila naplno do své práce v nemocnici potom, co přišla o dvě nejdůležitější osoby jejího dosavadního života. Manžel zemřel na smrtelnou nemoc a dcera, která je navíc drogově závislá, utekla z domova. Sama Nadine se rozhodla potlačit její osobní problémy až na samý konec žebříčku a naplno se věnovat nemocnici a hlavně svým pacientům. Život se jí však obrátí ve chvíli, kdy se na jejím seznamu objeví žena s pokusem o sebevraždu. Podobnost Nadine s mladou pacientkou Heather je až děsivá. Jak se zdá, minulost si nás vždy najde a Nadine není výjimkou.

Čtenářská recenze - Chevy Stevensová: Pořád se dívá

1.4.2014

Co když se vám po letech začnou vracet vzpomínky na chvíle, o kterých jste ani netušili, že jste prožili? Na věci tak strašné, že bylo možná lepší, když zůstávaly pohřbené hluboko pod povrchem? Je jen otázkou času, kdy se minulost přihlásí o slovo...

Hodnocení a komentáře

Pořád (Věra Kumherová , 11.1.2017) Odpovědět

Koupila jsem si ji,že byla za lacino,ale příběh stál za víc.

Další titul (Petra Lauterbachová , 6.12.2014) Odpovědět

vřele doporučuji (*****)
Přečetla jsem již všechny tři knihy od Chevy Stevens a všechny s nadšením. Ráda bych se zeptala, zda víte, kdy vyjde další kniha v originále nazvaná THAT NIGHT?

Odpověď (knizniklub.cz , 8.12.2014) Odpovědět

Ptali jsme se v redakci, odpověď: "Vzhledem k velké konkurenci titulů v tomto žánru jsme se rozhodli, že dáme přednost jiným autorům. Snad si z nich čtenářka vybere – doporručuji například Gillian Flynnovou, S. J. Watsona nebo připravované psychothrillery Sophie Hannah."

Reakce na vydání knihy (Petra Lauterbachová , 8.12.2014) Odpovědět

Děkuji za odpověď. Škoda, že se nakladatelství rozhodlo takto. Z Chevy Stevensové jsem vážně nadšená a na jiné autory přecházet nechci. Mockrát děkuji, že jste to zjistili :)

Pořád se dívá (sejbrt , 13.6.2014) Odpovědět

vřele doporučuji (*****)
Autorčinu knihu jsem v ruce držela poprvé, vtáhla mě tak do děje, že jsem ji měla za dva dny přečtenou.Rozhodně si od ní přečtu i jiné knihy :-)

Pořád se dívá...... (Lucie Kopřivová , 5.4.2014) Odpovědět

vřele doporučuji (*****)
V pořadí již třetí kniha od Ch. S., která mě velice bavila. Velice zajímavý příběh z prostředí ,,duchovního centra", který mě opravdu oslovil. Bylo zajímavé číst o nadřazenosti a podřízenosti určitých lidí v tomto prostředí a jejich chování. Přesto, že předpokládám, že život popsaný v komunitě (v této knize) je vymyšlený, kroutila jsem hlavou nad tím, jak s sebou člověk nechá manipulovat a jak tam někdo může dobrovolně vstoupit. K tomu perfektní zápletka jedné psycholožky, celého jejího života, jednou komunitou, jedním člověkem. Tato kniha je možná o něco slabší než ty dvě předchozí. A ano, čekala jsem další naprostou ,,bombu". Myslím, že to tak má každý, kdo četl všechny tři knihy. Ale rozhodně není tato kniha pro mě zklamáním. Příběh to byl zajímavý, napínavý, s dobrou zápletkou a skvělým rozuzlením. Určitě se ke knize zase vrátím. Pět hvězdiček si kniha určitě zaslouží. Být od jiného spisovatele, dala bych jí taky pět, tak proč jednu ubírat jen proto, že je tato o něco mdlejší než ty předchozí :-).

Dívá se (Jana , 9.3.2014) Odpovědět

příjemné čtení (****)
Autorku jsem četla poprvé a už teď mohu říct, že se chystám i na další její knihy. Moc mě zaujala, pobavila, příběh je dobře propracovaný, se skvělou psychologickou rovinou, která vás ke konci prostě rozdrtí! Navíc je to z pro mě atraktivního prostředí - co se odehrává v blázinci, mě vždycky baví. Pořád se dívá je výborná kniha a já se těším, až se začtu do dalších autorčiných počinů.

Přidejte svůj komentář

E-mail nebude zveřejněn. Vyplňte v případě, že chcete být informování o reakcích na Váš komentář.

Ukázka z textu

Prudce jsem se posadila a hlavou mi letěly děsivé obrazy – Aaron a Vrba se hádají, on ji uhodí, možná i kamenem, nebo ji dokonce škrtí. Pokoušela jsem se ty rozběhnuté představy zastavit. Nech toho, vždyť je to směšné. Co by udělal s jejím tělem? Mezitím by ji už našli. Ale na druhou stranu, co když ne? Hory jsou odlehlé, řeka divoká, je tam mnoho míst, která možná ještě lidské oko nespatřilo. Pokud by na ni nenarazil nějaký turista nebo někdo se psem, mohla tam zůstat roky. Přemýšlela jsem, jestli je její tělo pohozené někde v lesích, rozkládá se pod listím a hlínou a její kosti odnáší zvěř do hor.
Přemýšlela jsem o tom, dokud mě nepřemohlo vyčerpání a neusnula jsem. Po několika hodinách mě probudil déšť bušící do střechy, srdce mi zrychleně tlouklo, všude kolem jako bych cítila vůni levandule a Vrbin zastřený hlas v mé hlavě žádal: Postarej se, ať mě nepronásleduje.


Žánry