Stín banyánu

Nakladatel:Ikar
Edice:Edice světový bestseller
Jazyk: česky
Pořadí vydání:1.
Počet stran:288
Typ, vazba:Kniha, pevná
Formát, hmotnost:152 × 233 mm, 465 g
Více podrobností
Klubová cena: 49 Kč
Běžná cena: 349 Kč
Ušetříte: 300 Kč
Kolik zaplatím za dopravu?
Doručíme do Vánoc 
Připraveno k expedici
Informace o dostupnosti

Zboží skladem předáváme dopravci do 1-2 pracovních dnů.

Doba přepravy dopravcem:
  • 1 den

Poslední změna: 14.12.2018 09:50

Anotace

Výjimečný debutový román Vaddey Ratnerové, autorky s nevšedním citem pro jazyk, o naději, síle dětské představivosti, lásky k příběhům i k životu samotnému, který se odehrává na pozadí jedné z nejtemnějších a nejbrutálnějších kapitol lidské historie.
Píše se rok 1975 a pro sedmiletou Raami ze dne na den končí dětství. Její otec se za rozbřesku vrací ze své pravidelné procházky se zprávou o bojích, které právě zachvátily ulice Phnompenhu, hlavního města Kambodže. Chaos revoluce a následný teror záhy rozdrtí všechny představy, které doposud holčička o světě měla. Ve světě novém, v němž se smrt, hladovění a tvrdá práce na hranici fyzických možností stanou něčím tak hrůzně všedním a všudypřítomným, se malá Raami upne k tomu jedinému, co jí z násilně přervaného dětství zbylo – k tradičním kambodžským mýtům a legendám, které jí vyprávěl otec. V ovzduší brutálního systematického teroru, kde je paměť brána jako nemoc a záminka popravě, se dívka snaží s jejich pomocí bojovat o každý další den, kdy zůstane naživu.

Specifikace

Název: Stín banyánu

Originální název: In the Shadows of the Banyan

Autor: Vaddey Ratnerová

Překladatel: Edda Němcová

Titul je zařazen do žánrů:

ISBN: 978-80-249-2291-1

EAN: 9788024922911

Objednací kód: FT036206

Čtenářské recenze

Čtenářská recenze - Vaddey Ratnerová: Stín banyánu

30.6.2014

Když jsem si tuto knihu vybrala k recenzi, vůbec jsem nevěděla, co budu číst. Neznala jsem autorku, ani obsah díla. Šla jsem do ní s tím, že se jedná o skvělou knihu s pěknou obálkou. Jak málo stačí.

Čtenářská recenze - Vaddey Ratnerová: Stín banyánu

17.2.2014

Byla jednou jedna princezna...

Svět bez ideálů je šílený

17.2.2014

Sepjatost rodiny. Sny prolínající se s cíly. Verše intelektu. Rudá vlna sebere budoucnost současnosti. Život se stává povinnou převýchovou pro lepší zítřky. Minulost není. Jde se vpřed v jednotě a síle. Žádný odpor není možný. Fyzická síla je přemožena, ta mentální upadá. Kdo nás zachrání?

Čtenářská recenze - Vaddey Ratnerová: Stín banyánu

21.1.2014

Je to skutečný příběh? Je možné, že toto nějaké dítě opravdu prožilo? Asi na vás tyto otázky budou během čtení zas a znovu dotírat. Ba co víc, budete vědět, že tomu tak je, že některé děti vyrůstají v bídě, nedostatku, ztracené v zemi zmítané válkou.

Všechny recenze (4)

Odkazy

Odlesky ráje, který jsme opustili

21.1.2014

Raami, děvčátko ze staré královské rodiny. Dnes už potomci vznešených kambodžských rodů tolik neznamenají, ale jí to samozřejmě nevadí. Vyrůstá v bohaté, šťastné rodině, obklopená láskou a pozorností. Kvůli vrozené vadě kulhá, tančit v denním snění jí to však nezabrání.

Hodnocení a komentáře

Krásný příběh.. (Iveta Lodlová , 29.11.2014) Odpovědět

vřele doporučuji (*****)
Velmi citlivě napsaný příběh,tak, jak jej vnímala malá dívenka..Je smutné,co všechno musela prožít,vydržet a ve svých pěti letech najít vůli žít..Krásné,smutné,musela jsem na ni pořád myslet.Doporučuji k přečtení,ráda si ji jednou přečtu znovu,vnímám ji v srdci jako velmi hodnotnotnou knihu.

moc krásná (Radka Vávrová , 7.10.2014) Odpovědět

knížka naprosto skvělá, i když mám nejraději severské detektivky, kam se na ni hrabou, ještě min. měsíc jsem o ní přemýšlela a hledala informace na netu, vážně doporučuji a třeba by mohlo přijít pokračování

úžasné (Hana Musilová , 7.4.2014) Odpovědět

vřele doporučuji (*****)
První asi moje knížka, kterou jsem četla abych si odpočinula od všech těch "erotických" románů a musím říct, že je nádherná! Teda svým způsobem nádherná, není to jednoduché čtení, když víte, že to co tam páchali se opravdu stalo ... ale vyprávění příběhu pohledem 7letého děvčete je zajímavé a opravdu stojí za to si to přečíst!

Asi nedočtu, i když bych chtěl. Nebo dočtu, i když moc nechci? (OD , 2.3.2014) Odpovědět

vřele doporučuji (*****)
Snad první knížka, kterou nejsem s to dočíst, ale přesto se k ní vracím a pokradmu z ní zase a zase učítám stránečku dvě, abych ji opětovně odložil s tím, že číst TOHLE mě až příliš drásá. Líčení brutálního a nesmyslného pekla páchaného na nevinných lidech zasazeného do opulentního ráje plného bohů, zvířat, rostlin a barev. Velmi zvláštní, lidsky bolestivá kniha, ale velmi krásná, řekl bych; plná protikladů, které dohromady tvoří nezapomenutelné, ač pro mě místy velmi těžko stravitelné čtení.

Silný zážitek (Mirka , 10.2.2014) Odpovědět

vřele doporučuji (*****)
Předně se musím přiznat, že jsem si knížku pořídila kvůli moc pěkné obálce. Je to trochu povrchní, ale v tomto případě jsem udělala nejlíp, jak jsem mohla! Stín banyánu je nádherný příběh a vůbec se nedivím, že je to v současnosti jeden z největších bestsellerů. Já smekám, je to ohromné. Každým jedním slovem je to ohromné a autorka má můj neskutečný obdiv! Přes nevinné oči dívky číst o válce a všem co přináší je velký zážitek. Poetika i samotný příběh se mě dotkly natolik, že ještě teď mám husí kůži.

Přidejte svůj komentář

E-mail nebude zveřejněn. Vyplňte v případě, že chcete být informování o reakcích na Váš komentář.


Žánry