Prosíme o trpělivost, z důvodu stěhování skladu nejsou některé novinky z katalogu zatím dostupné. Budou k dispozici během několika dní.

Knižní web

Tituly autora Hamed Abdel-Samad

Sledovat autora

Hamed Abdel-Samad

Hamed Abdel-Samad se narodil roku 1972 u Káhiry jako syn imáma a už jako malý chlapec uměl Korán zpaměti. Doma v Káhiře vystudoval angličtinu a francouzštinu, v Japonsku japonštinu a v Německu politologii. Pracoval pro UNESCO, vyučoval na katedře islamologie univerzity v Erfurtu a v Institutu židovských dějin a kultury na Mnichovské univerzitě. Byl členem Německé islámské konference a řadí se k nejvýraznějším islámským intelektuálům v německojazyčné sféře. V době Arabského jara 2011 působil jako zpravodaj německé televize v Káhiře.
Napsal Zánik islámského světa (Untergang der islamischen Welt) a autobiografii Moje rozloučení s nebem (Mein Abschied vom Himmel), kde popisuje svou proměnu z fundamentalisty v kritika islámu. Knihy vyvolaly veliký rozruch nejen v Německu a staly se bestsellery. Za titul Islámský fašismus nad ním byla vyslovena fatva a spisovatel od té doby žije pod policejní ochranou.
Euromedia Group vydala od tohoto autora knihu Účtování s Mohamedem.

Nejsou k dispozici žádné tituly tohoto autora odpovídající zadaným kritériím.