Prosíme o trpělivost, z důvodu stěhování skladu nejsou některé novinky z katalogu zatím dostupné. Budou k dispozici během několika dní.

Knižní web

Tituly autora Bar Zohar Michael, Mišal Nisim

Sledovat autora

Bar-Zohar Michael, Mishal Nissim

Michael Bar Zohar je spisovatel, společenský komentátor a bývalý zákonodárce, který napsal mnoho románů i děl literatury faktu, zasedal v Knesetu a působil jako vyslanec při Radě Evropy. Kromě toho pracoval jako poradce generála Mošeho Dajana a dodnes přednáší na Haifské univerzitě v Izraeli a na Emoryho univerzitě v georgijské Atlantě. Je jedním z nejvýznamnějších izraelských odborníků na činnost zpravodajských služeb a oficiálním životopiscem Davida Ben Guriona a Šimona Perese. Napsal také biografii Isera Harela, legendárního ředitele Mosadu, a byl spoluautorem knihy The Quest for the Red Prince (Hon na Rudého prince), která popisuje krvavou válku mezi Mosadem a organizací Černé září. Bar Zoharovy knihy byly přeloženy do osmnácti jazyků.

Nissim Mishal (Nisim Mišal) Nissim Mishal patří v Izraeli k předním mediálním osobnostem. Po studiu politologie se stal zaměstnancem státní televize a pracoval pro ni jako reportér, korespondent ve Washingtonu a nakonec jako generální ředitel. Při příležitosti padesátého a šedesátého výročí vzniku Izraele vydal dvě knihy o největších událostech v historii tohoto státu, které si okamžitě získaly obrovskou oblibu a byly přeloženy do angličtiny, francouzštiny a španělštiny. Společně s profesorem Šlomem Ben Amim, bývalým ministrem zahraničí, napsal také knihu o dvoutisícileté historii judaismu.

V nakladatelství Universum vyšla česky jejich předchozí kniha Mosad: Nejslavnější operace izraelské tajné služby.

Nejsou k dispozici žádné tituly tohoto autora odpovídající zadaným kritériím.