Tituly autora Bernhard Schlink

Bernhard Schlink

Bernhard se narodil roku 1944 u Bielefeldu v Severním Porýní. Vystudoval práva, žije a pracuje jako právník v Berlíně a v New Yorku.
V osmdesátých letech vstoupil do literatury detektivními romány (Gordický uzel, Selbův podvod a Spravedlnost podle Selba), v nichž představil omšelého soukromého detektiva Selba, který se potýká s nacionálněsocialistickou minulostí své země i svou vlastní. Příběh se u nás dočkal i skvělé rozhlasové adaptace s Jiřím Štěpničkou v hlavní roli. Ke kriminálnímu žánru se vrátil ještě v roce 2001 románem Selbova vražda.
Světového úspěchu dosáhl románem Předčítač (Vorleser, 1995, česky poprvé Prostor 1998) zfilmovaným v oscarovém snímku z roku 2009. Ve své další knize Návrat (Die Heimkehr, 2006, česky Prostor 2007), spojil napínavý, takřka detektivní příběh s motivem objevování a vyrovnávání se s nacistickou minulostí. Milostná témata zpracoval Bernhard Schlink v souboru povídek Liebesfluchten (2000), které o rok později vyšly česky pod názvem Útěky z lásky (Prostor 2001). V románu Víkend (Prostor 2011) se zabýval dalším palčivým tématem německé historie 20. století – teroristy z RAF, respektive střetem svobody individua a svobody společnosti.
Roku 2011 vydal esejistickou knihu Gedanken über das Schreiben, v níž se zamýšlí nad tématem psaní. Soubor povídek Letní lži vyšel roku 2010 a s úspěchem byl přeložen do angličtiny, o čtyři roky později napsal román Die Frau auf der Treppe.
Je držitelem mnoha literárních ocenění.

Zobrazuji položky: 1 až 7 z 7
Zobrazit po: 5 | 10 | 20 | 40 | 80

Žánry